Lehetséges autentikusok képzése

/storage/app/uploads/public/5be/d5e/b92/5bed5eb923d63776625371.jpg

Lehetséges autentikusok képzése

Fontos hétvégét hagytunk magunk mögött, hiszen a hétvégén az ÁGOTA® Alapítvány megtartotta az első képzését az új generációs autentikus segítők részére. A hétvégén olyan fiatalok és önkéntesek vettek részt, akik saját maguk is állami gondoskodásba élnek vagy éltek. A többnapos képzésen lehetőségünk volt jobban megismerni egymást. A képzőkkel együtt tiszta képet tudtunk adni a lehetséges autentikus segítőknek azzal kapcsolatban, hogy milyen felelőssége és milyen feladatai vannak az alapítvány életében egy autentikus segítőnek. Természetesen nem csak a komolyságé volt a főszerep a hétvégén, hiszen jól szórakoztunk a közösség fejlesztő játékok során. Elsősorban a hangsúlyt a személyiségfejlesztésre helyeztük. A hétvégét sikeresnek tekintjük, hiszen a résztvevők közül sokan fogalmazta meg, hogy ezalatt a hétvége alatt is mennyi segítséget kaptak magukkal kapcsolatban. Tisztábban látnak azzal kapcsolatban is, hogy a megélt sorsállapotukkal, hogyan tudnak segíteni olyan fiataloknak, akik jelenleg, élik meg azt, hogy milyen állami gondoskodásban élni. Volt sok sírás és nevetés is, hiszen voltak, akiket érzékenyen megérintett a hétvége, mert átélhették és átérezhették, hogy a problémáikban nincsenek egyedül és igenis lehetnek példaképek mások szemében. Ezúttal is köszönjük a résztvevőknek, hogy eljöttek és velünk töltötték a hétvégét. Az ÁGOTA® Alapítványnak fontos, hogy a jövő generációja, akik csatlakoznak az ÁGOTA® közösségéhez érezzék, hogy haza találtak és egy család tagjai. Röviden, hogy mi az az autentikus segítő. Az autentikus segítői kör életre hívója Kothencz János, aki maga is állami gondoskodásban nőt fel. Az autentikus segítői kör olyan tagokból áll, akik szintén állami gondoskodásban éltek vagy még jelenleg is élnek. Mindennapjaikat mintaadó attitűddel élik, mellyel példaként szolgálnak sorstársaik előtt. Minden autentikus segítő részesül önismereti személyiségfejlesztésben, hiszen aki nem képes személyes nehézségei folytán építő jelleggel fordulni sortársai felé, nem lehet igazán jó segítő. A segítők jelenléte érzelmi érettsége és bizonyos fajta gyógyultsága hiteles példa lehet azonos sorsállapotot megélő társainak. Az autentikus segítői körbe történő bekerülés megajánlás illetve jelentkezés alapján történik. Az alapkör tagok észrevétele alapján javaslatot tesznek az alapkör vezetőjének és egy rövid egyeztetés után kerül sor a megajánlásra, vagyis felajánlják az illetőnek a csapattaggá válás lehetőségét.

/media/uploads/images/post_upload/KC2419_3729.jpg
Az ÁGOTA Közösség gyermekeinek új hősei
/media/uploads/images/post_upload/sorsola_borito.png
Az ÁGOTA® Kárpát-medencei labdarúgótorna sorsolása
Interaktív bűnmegelőzési napon vettek részt az ÁGOTA Közösség fiataljai ÁGOTA Falván!